Møtet med sykehuset er viktig for våre pasienter, og personalet ved sykehuset skulle gjerne hatt mer tid til den enkelte. Det er flere oppgaver ved sykehuset som ikke krever helsefaglig kompetanse og som kan utføres av frivillige.
Har du lyst til å være med å gi pasienter og pårørende «det lille ekstra? Våre frivillige gir verdifull praktisk hjelp og støtte og er gode samtalepartnere. Kan du sette av 3-4 timer en dag i uken eller annenhver uke? Da hører vi gjerne fra deg.
Bli med! Vi skal snart starte opp Frivilligtjeneste i UNN Harstad
Frivilligtjeneste er et samarbeid mellom UNN og Harstad Røde Kors. Frivillige sykehusverter er tilstede i ankomstområdene, følger pasienter i sykehuset eller slår av en prat med pasienter og pårørende. Vi kan også tilbringe tid med en pasient som har lange dager og bidra med praktisk hjelp. Andre frivillige kan organisere vaffelstund og bistå ved kulturarrangement.
Har du mulighet til å sette av 3-4 timer en dag i uken eller annenhver uke? Kan du bidra som sykehusvert på dagtid eller i en vaffelstund på ettermiddagstid?
Vi hører gjerne fra deg allerede nå og ser frem til å få deg med på laget.
Bli med i Frivilligtjenesten ved UNN Tromsø
Frivilligtjenesten er et samarbeid mellom UNN og Tromsø Røde Kors. Frivillige sykehusverter er tilstede på dagtid. Vaffelteamet finner du på sengepostene på ettermiddagstid. Frivillige bistår også ved kulturarrangement på dagtid og ettermiddagstid. Bli med i den aktiviteten som passer for deg.
Frivillige sykehusverter
På dagtid er frivillige sykehusverter tilstede i ankomstområdene, følger pasienter i sykehuset og slår av en prat med pasienter og pårørende. Vi kan også tilbringe tid med en pasient som har lange dager og bidra med praktisk hjelp. Pasientene viser stor takknemlighet for at vi er der for dem.
Bli med i Vaffelteamet
På ettermiddagstid organiserer frivillige vaffelstund på sengepostene. Dette er et kjærkomment tilbud for pasienter med lange dager. Vi blir også veldig godt mottatt blant pårørende som er på besøk og ansatte som er på vakt den dagen.
Bistå ved kulturarrangement
UNN er stolt av å være en av landets ledende kultursykehus. Frivillige bistår ved kulturarrangement på dagtid og ettermiddagstid. Vi henter og følger pasienter til kulturarrangement og er også ofte en hjelpende hånd inn i selve arrangement.
Bli med som frivillig på Vardesenteret
Er du sosial, liker mennesker og vil bidra til at kreftrammede får et pusterom? Da er kanskje Vardesenteret noe for deg.
Informasjonsmøte onsdag 15. september klokken 17.00-19-00 på Clarion Hotel the Edge (kart).
Påmelding skjer til
Linn.kristensen@kreftforeningen.no
Siriusprosjektet
Dersom du har vært innom kreftpoliklinikken har du kanskje møtt på noen hyggelige frivillige fra Siriusprosjektet. Dette er et samarbeid og spleiselag mellom alle losjene i Troms.
Frivillige søstre og brødre fra Odd Fellow ordene serverer kaffe, kake og smørbrød på kreftpoliklinikken tirsdager og torsdager kl 10-14.
Fakta om frivilligheten i UNN
- Frivillige signerer taushetserklæring og får kurs og oppfølging
- Det er behov for frivillige både på dagtid og ettermiddagstid
- Frivilligheten i UNN er under utvikling og skal omfatte flere tilbud i sykehuset etter hvert
- Frivillige skal gjennom sin innsats tilføre ekstra verdi for UNNs pasienter og pårørende. Den frivillige innsatsen skal alltid ta utgangpunkt i pasientens behov og ønsker, og respektere pasientens grenser